Hej ogarnięci !!!

Siła miłości i wola przetrwania

„Nie możemy żyć przeszłością. Trzeba żyć przyszłością i mieć nadzieję, że coś takiego już się nie powtórzy”. Te słowa pomogły Blumie Goldberg zacząć żyć na nowo jako ocalała z Holokaustu, po walce o znalezienie radości i sensu w życiu, którego omal nie straciła. Jestem nastolatkiem z Ukrainy i wiem, jak to jest utracić wszystko – rozumiem sytuację Blumy, zarówno w walce, jak i w nadziei. Grafika symbolizuje Ocalałą jako osobę, która zostawia przeszłość za sobą i wyrusza w przyszłość, z pomocą i miłością swoich bliskich.

Uczeń naszej szkoły Aleks Szewczenko wziął udział w konkursie Annual Holocaust Art and Writing Contest, którego organizatorem jest Uniwersytet Chapmana w Kalifornii. W tym roku odbyła się jego 24. edycja, pod hasłem Siła miłości i wola przetrwania (The Strength of Love and the Will to Survive).
Uczestnicy konkursu zapoznają się ze świadectwami wideo Ocalałych z Holokaustu. Po obejrzeniu świadectwa analizują je, zastanawiając się nad motywacjami i przesłaniem świadków historii. Tę refleksję przekładają na twórcze działanie – pracę plastyczną, wiersz, opowiadanie lub film. Grafika Aleksa znalazła się wśród prac uczniów i uczennic z Polski oraz z całego świata – USA, Irlandii, Rumunii, Niemiec, Kanady, Izraela, Meksyku, Indii, Filipin czy RPA. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w marcu 2023 roku.

 

   

  Dołączamy się do gratulacji i podziękowań dla  Aleksa.

  Pani Marta Bonarek - Socha byłą opiekunką merytoryczną Aleksa w czasie trwania konkursu. Dziękujemy.

 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4183350

Szukaj