Hej ogarnięci !!!

PRZED NAMI KOLEJNE PROJEKTY Z CYKLU „PODRÓŻE KSZTAŁCĄ”, W RAMACH AKREDYTACJI PROGRAMU ERASMUS+

Dzięki przyznanej nam 5-letniej akredytacji z Programu Erasmus+, przygotowujemy się do kolejnych międzynarodowych mobilności. W tym roku nasi uczniowie wyruszą do Portugalii, by zgłębiać tematykę związaną  z ekologią.

HISZPANIA / 2023

Przypomnijmy, że w 2023 roku (na przełomie maja i czerwca) przeprowadziliśmy projekt o numerze 2022-1 -PL01-KA121-SCH-000068089, w Hiszpanii. Wzięło w nim udział 40 uczniów naszej szkoły oraz czterech nauczycieli w roli opiekunów. Projekt zatytułowany był „Kultura, gastronomia i język hiszpański”. Uczestnicy realizowali niezwykle ciekawy i urozmaicony program w ramach zajęć formalnych (wykładów, lekcji, warsztatów) oraz nieformalnych (warsztaty terenowe, wizytacje, ćwiczenia praktyczne). Uczniowie uczestniczyli także w dwóch całodniowych wycieczkach po największych atrakcjach turystycznych regionu Andaluzji. Wśród celów projektu najważniejszym pozostawało wzmocnienie kompetencji kluczowych. Dzięki innowacyjnemu programowi uczestnicy nauczyli się także projektować i tworzyć fanpage na Facebooku, zgodnie z najlepszymi standardami. Zajęcia odbywały się w języku angielskim, co przełożyło się na biegłość i pewność siebie w posługiwaniu się nim.

 PORTUGALIA / 2024

Kolejny wyjazd, tym razem w ramach projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000132965, odbędzie się w czerwcu tego roku. Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja, w której mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie klas I, II i III. By wziąć udział w rekrutacji, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy.
W Portugalii będziemy wzmacniać kluczowe kompetencje, w tym przede wszystkim:

- językowe,
- cyfrowe,
- społeczne,
- kulturowe,
- równie ważne będą kompetencje osobiste i obywatelskie, ponieważ zgłębimy tematykę ekologii i ochrony środowiska.

Tegoroczny projekt zatytułowany jest „Młodzi na rzecz zielonej przyszłości” i ma charakter mobilności indywidualnej, co oznacza, że każdy z uczniów będzie mógł się wykazać w indywidualnym programie.
Uczniowie dowiedzą się więcej na temat zagadnień związanych z ekologią i sposobami ratowania planety, a przy okazji zapoznają się z nowoczesnymi formami komunikacji ważnych pod kątem wartościowych przekazów społecznych.

Mobilność zostanie zrealizowana w instytucji przyjmującej Escola Secundária du Bocage w Setubal, w Portugalii. Planowany termin wyjazdu to 31.05.2024-15.06.2024.

 

 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4186782

Szukaj