Hej ogarnięci !!!

Ruszyła kolejna edycja projektu #Stolen Memory "Zachować Pamięć"

Dzisiaj w godzinch przedpołudniowych  młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy (20 osób),  z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu (10 osób)  wraz z  młodzieżą ukraińską z Lotniczego Liceum Ogólnokształcącego im. Igora Sikorskiego NAU  m. Kijowa (20 osób) wyjechała do Krzyżowej w celu realizacji projektu badawczego #Stolen Memory "Zachować Pamięć".  

Prowadzącymi projekt są Jolantą Urbańska i Marta Marcinek.

W Domu Pojednia w Krzyżowej spotkają się z młodzieżą z jednej ze szkół w Niemczech z  Bad Oldesloe. Celem projektu jest odnalezienie członków rodzin zamordowanych przez Niemców więźniów nazistowskich obozów koncentacyjnych, aby zwrócić zrabowane rzeczy osobiste ich bliskim (zegarki, biżuteria, zdjęcia rodzinne).


Uczestnicy projektu będą dysponować wykazami więżniów obozów koncentracyjnych - imionami, nazwiskami, datą i miejscem urodzanie. 
Nasza młodzeż będzie poszukiwała bliskich ofiar z podkarpacia.
Życzymy uczestnikom projektu wysokiej skuteczności ich działania, aby jak najwięcej zrabowanych rzeczy wróciło do prawowitych właścicieli.

Projekt finansowany jest przez fundację PNWM (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży).

 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
3999467

Szukaj