Właściwa strona mocy

29.03.2022 r. uczniowie z klas 1b, 1c, 1d, 2c, 2e, 3b wybrali „właściwą stronę mocy”, uczestnicząc w lekcji filmowej „Jak komiks stał się sztuką” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej. Na tym nie koniec, bo „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa okazał się wyjątkowy. Film ten nakręcony został w technice motion capture, polegającej na przechwytywaniu trójwymiarowych ruchów aktorów i zapisywaniu ich na komputerze. Animacje i sceny akcji przeplecione z sekwencjami dokumentalnymi nadały wiarygodności wydarzeniom dotyczącym podróży Ryszarda Kapuścińskiego po ogarniętej wojną Angolii. Podczas 31. ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w Sewilli „Jeszcze dzień życia” został uznany za najlepszy film animowany. Magii filmu ulegli również uczniowie naszej szkoły. Warto było!