Byliśmy na finale E(X)plory

Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbył się podczas Gdynia E(x)plory Week w dniach 5-7 października 2016 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Do finału zakwalifikowało się 32 projekty, które otrzymały najwyższe noty podczas regionalnego etapu konkursu. Wśród nich znalazł się projekt absolwenta naszej szkoły Szymona Szostaka, który był owocem współpracy z naukowcami współpracującymi z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci.

O nagrody w postaci stypendiów naukowych, akredytacji na udział w konkursach zagranicznych i programów mentoringowych walczyli  najzdolniejsi Młodzi Naukowcy z całej Polski.

Projekt Szymona „Synteza nanocząstek Fe3O4\Au typu core-shell do potencjalnych zastosowań w medycynie” został nagrodzony programem mentorskim Startup Hub Poland.

Dzięki możliwości pracy z mentorem Młody Naukowiec poznaje swoje mocne strony oraz dąży do realizacji własnego potencjału. Celem programu jest wsparcie odkrytych talentów, wyposażenie ich w narzędzia oraz wiedzę biznesową, która pozwoli im skutecznie rozwijać oraz komercjalizować efekty ich prac.

Konkurs Naukowy E(x)plory to największy konkurs dla Młodych Naukowców w Polsce. Od pięciu lat biorą w nim udział najzdolniejsi uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studenci z całej Polski. Konkurs daje Młodym Naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki, poznanie inspirujących rówieśników oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Szymku, życzymy wielu dalszych osiągnięć naukowych.