Jaromir wśród stypendystów Programu Pomocy Wybitnie Uzdolnionym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

W ostatnich dniach września Komisja Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci zakończyła wielotygodniowe zmagania z oceną wniosków o przyjęcie do Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym.

Status stypendysty Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci przyznano 347 młodym naukowcom. Jest wśród nich uczeń klasy II d Jaromir Hunia.

Inauguracyjne spotkanie ze stypendystami odbędzie się 29 października 2016 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przez cały rok – aż do września 2017 – naukowcy współpracujący z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci będzie dla stypendystów organizować obozy naukowe, warsztaty badawcze, spotkania, staże indywidualne, koncerty, wystawy i wiele innych działań służących rozwojowi uzdolnień i poszerzaniu zainteresowań.

Fundusz pomaga w rozwoju poszerzając możliwości aktywności, umożliwiając nieodpłatny udział w organizowanych przez siebie zajęciach oraz – w przypadku stypendystów – dofinansowując realizację wybranych przedsięwzięć służących ich rozwojowi. Merytoryczna pomoc jest możliwa dzięki dobrej woli dziesiątek pracowników nauki z wyższych uczelni, głównie Uniwersytetu Warszawskiego i instytutów Polskiej Akademii Nauk, oraz pedagogów artystycznych i artystów.

Jaromirze, życzymy Ci, abyś pod opieką wybitnych naukowców rozwinął naukowe skrzydła i osiągnął wiele sukcesów.