Dzień Nauczyciela

Dnia 12 X 2016 r. odbyła się w I LO szkolna uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Miło nam było gościć na niej – oprócz naszych nauczycieli – również nauczycieli emerytowanych, którzy są zawsze mile widziani w progach naszej szkoły, a także przedstawicieli władz samorządowych i – oczywiście – uczniów. Obecnością zaszczyciła nas nowa dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani doktor Anna Wilczyńska, która jeszcze niedawno pracowała w naszym liceum.

Dzień Nauczyciela to moment, kiedy pamiętamy także o naszych dawnych nauczycielach i tych, którzy odeszli. We wspomnieniach wielu ludzi  przesuwają się obrazy ze szkoły ich dzieciństwa. Z tej okazji mogliśmy wysłuchać fragmentów z nieopublikowanych jeszcze wspomnień pani profesor Haliny Niziołek, nauczycielki j. polskiego naszego liceum, która – będąc na emeryturze – napisała książkę związaną z jej rodzinną wsią – Bobrową i spędzonymi tam szkolnymi latami.

W Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele zostają wyróżnieni za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Nagrody przyznał dyrektor, starosta, kurator i minister oświaty.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym nauczycielom, życząc dalszych sukcesów zawodowych.

Uroczystość szkolna nie może się odbyć bez występów uczniów. Świętowaliśmy więc przy dźwiękach utworów muzycznych w wykonaniu uczennic I LO i Gimnazjum Dwujęzycznego, a na koniec rozbawił publiczność Teatrzyk Czerwony Długopis spektaklem pt. „Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle”.