Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty dla nauczycieli naszego liceum

Jak co roku, w Dzień Edukacji Narodowej, podsumowywane są osiągnięcia nauczycieli i przyznawane nagrody. Nauczyciele naszego liceum otrzymali najważniejsze z nich. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej przyznano pani Krystynie Barszcz (po raz czwarty) i panu Tomaszowi Koziołowi (po raz trzeci); pani Lucyna Bączek otrzymała nagrodę Kuratora Oświaty; pani Ewa Nowacka srebrny medal zasługi za wieloletnią służbę (odznaczenie to nagroda za wzorowe, sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa), pan Jarosław Urbański medal Komisji Edukacji Narodowej przyznawany nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Pani Krystyna Barszcz, nauczycielka chemii, przygotowuje swoich uczniów do licznych konkursów chemicznych i przyrodniczych. Do 2015 roku 22 uczniów brało udział w zawodach centralnych Olimpiady Chemicznej – siedmioro zdobyło tytuł laureata, natomiast piętnaścioro tytuł finalisty. Uczniowie uczestniczą również w konkursach organizowanych przez Politechnikę Warszawską (pięciu finalistów) oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (troje  finalistów). Maturzyści, którzy wybierają chemię jako przedmiot maturalny, uzyskują wyniki powyżej średniej wojewódzkiej.

Pan Tomasz Kozioł, nauczyciel geografii, do 2014 roku przygotował ponad dwadzieścioro laureatów i finalistów Olimpiady Geograficznej oraz Nautologicznej. W roku 2014/2015 dwoje uczniów uzyskało tytuł finalisty; w bieżącym roku kolejna osoba zakwalifikowała się do finału Olimpiady Geograficznej. W 2008 roku Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Krakowie przeprowadził ranking nauczycieli geografii i szkół, w którym p. Tomasz Kozioł zajął I miejsce. Dwóch byłych uczniów p. Tomasza Kozioła znajduje się w pierwszej dziesiątce uczestników Olimpiady Geograficznej, którzy osiągnęli największe sukcesy. Wielu uczniów wybiera geografię jako przedmiot zdawany na egzaminie maturalnym. Średnie wyniki matur uczniów naszej szkoły są znacznie wyższe od wyników wojewódzkich, a nawet krajowych.

Pani Lucyna Bączek jest nauczycielką matematyki. Prowadzi dodatkowe zajęcia, dzięki którym uczniowie uzyskują liczne sukcesy i zajmują wysokie lokaty w olimpiadach i konkursach. Do najważniejszych należy zaliczyć: finalistę Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej, trzy wyróżnienia w zawodach II stopnia Olimpiady Matematycznej, dziewięciu laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”; laureatów Podkarpackiego Konkursu Matematycznego, Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała, Jasielskiego Konkursu Matematycznego oraz Tarnowskiego Turnieju Matematycznego. Średnia wyników z matury podstawowej często przekracza 90%, natomiast ponad 90% uczniów zdaje egzamin dojrzałości na poziomie rozszerzonym.

Nagrodzonym nauczycielom serdecznie gratulujemy, życząc wytrwałości i dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą.

Aleksandra Buczak