Hej ogarnięci !!!

kat infa

Chmura obliczeniowa w służbie uczniów naszego liceum

 Istnieje w sieci zintegrowany zestaw aplikacji komputerowych (programów) wszechstronnie wspierających komunikację i pracę grupową. Należy pamiętać, że jest to usługa świadczona w formie tzw. chmury obliczeniowej (cloud computing), a zatem wszystkie programy, z których korzysta użytkownik, a także tworzone przez niego dane (dokumenty, prezentacje, grafiki) przechowywane są nie na dysku komputera, lecz za pośrednictwem internetu przesyłane i utrzymywane w „wirtualnej przestrzeni”.

 Po uruchomieniu usługi dla szkoły każdy użytkownik (nauczyciel, uczeń) otrzymuje indywidualne konto, które jest swoistym kluczem uprawniającym do korzystania z wszystkich udostępnionych funkcji. Spośród wielu aplikacji wchodzących w skład pakietu edukacyjnego w szczególności wymienić należy pocztę elektroniczną, dysk, kalendarz, kreator stron internetowych oraz grupy dyskusyjne.

Czytaj więcej: Chmura obliczeniowa w służbie uczniów naszego liceum

Czwartek matematyczny na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ

        14 stycznia 2016 roku klasy 1f oraz 1a miały okazję uczestniczyć w ''matematycznym czwartku'' na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsza część zajęć składała się z wykładu dr hab. Zenona Jabłońskiego na temat systemów liczbowych. Prowadzący przybliżył słuchaczom takie pojęcia jak systemy addytywne oraz pozycyjne, wytłumaczył także różnicę pomiędzy liczbami a cyframi. Po krótkiej przerwie do udziału w quizie ''27 wieków matematyki od starożytności po czasy współczesne'' zostali zaproszeni przedstawiciele każdej z obecnych na spotkaniu szkół. Zwyciężył uczeń naszego liceum - Thomas Zarzeczny z klasy I a.

 

 

kilka fotografii z wykładu

 

Podkategorie

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4285938

Szukaj