Hej ogarnięci !!!

Czwartek matematyczny na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ

        14 stycznia 2016 roku klasy 1f oraz 1a miały okazję uczestniczyć w ''matematycznym czwartku'' na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsza część zajęć składała się z wykładu dr hab. Zenona Jabłońskiego na temat systemów liczbowych. Prowadzący przybliżył słuchaczom takie pojęcia jak systemy addytywne oraz pozycyjne, wytłumaczył także różnicę pomiędzy liczbami a cyframi. Po krótkiej przerwie do udziału w quizie ''27 wieków matematyki od starożytności po czasy współczesne'' zostali zaproszeni przedstawiciele każdej z obecnych na spotkaniu szkół. Zwyciężył uczeń naszego liceum - Thomas Zarzeczny z klasy I a.

 

 

kilka fotografii z wykładu

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4171900

Szukaj