Hej ogarnięci !!!

W Jagielle ze sztuką za pan brat

„Sztuka jest bardziej osadzona w odwadze, śmiałości niż w mózgu człowieka”

(Arthur Cravan)

            Dnia 20 marca bieżącego roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs pod nazwą „W kręgu sztuki nad Renem i Dunajem”. Wzięło w nim udział 21. uczniów. Reprezentowali oni: I LO, II LO oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali test składający się z 40 pytań otwartych oraz zamkniętych. Pytania dotyczyły takich twórców jak: Wit Stwosz, Albrecht Dürer, Egon Schiele, Caspar David Friedrich, Mozart czy Michael Haneke. Uczniowie musieli także wykazać się umiejętnością rozpoznawania autorów na podstawie reprodukcji. W przerwie uczestnicy mogli obejrzeć film pt. ”Biała wstążka” wspomnianego już austriackiego reżysera (Michael Haneke).

 

Nagrody i dyplomy wręczył uczniom Pan Dyrektor Ryszard Pękala. Pogratulował wszystkim uczestnikom wiedzy oraz  zaangażowania.

Wyniki konkursu:

I miejsce- Szymon Matoryn ( III g)

II miejsce- Dominika Kaput ( II e)

III miejsce- Katarzyna Mytych ( III g ) oraz Iga Pachucka ( III f)

wyróżnieni zostali: Joanna Stanek ( II LO), Michał Puźniak ( II a ) oraz Norbert Sokołowski( III g)

Gratulujemy  wyników i dziękujemy za udział w konkursie. Jesteście gotowi, aby wzrastać.

                                                                                                                                             Jakub Erazmus  ( II    a)

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4209074

Szukaj