Hej ogarnięci !!!

Archipelag Skarbów

Program profilaktyki zintegrowanej ARCHIPELAG SKARBÓW

 Szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Fundację WYCHOWANIE I PROFILAKTYKA im. Jana Pawła II z Buska-Zdroju.

 Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla klas pierwszych szkół ponadpodstawowych opracowany  i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

Program jest prowadzony przez ludzi z pasją, którzy łączą profesjonalizm z zaangażowaniem na rzecz dobra młodzieży. Trenerzy Archipelagu Skarbów® stają się wiarygodni dla nastolatków, dzięki temu, że sami żyją w zgodzie z tym, co przekazują młodzieży.

Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów, jakimi są głębokie szczęście, trwała miłość i przyjaźń oraz realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Są to wartości, które znajdują się w centrum uwagi dojrzewającego nastolatka, a ich znaczenie dla młodzieży potwierdzają badania naukowe.

Doświadczenia Archipelagu Skarbów ® pokazują, że młodzież nie boi się wymagań, wysiłku, pracy nad sobą. Potrzebuje tylko zachęty i zrozumienia, że „OPŁACA SIĘ” te wyrzeczenia ponieść, jeśli dzięki temu można osiągnąć najważniejsze życiowe cele.

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia łącząc atrakcyjność dla młodzieży z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie.