Uwaga konkurs

UWAGA – KONKURS

„Lalka”…to jest to?! „Lalka”… to jest to!

Sprawdź swoją znajomość powieści Bolesława Prusa!

Weź udział w konkursie szkolny,  a polubisz „Lalkę”!

Regulamin konkursu szkolnego:

1. Konkurs organizuje biblioteka szkolna.

2.Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zespołowej (kategoria indywidualna przeznaczona jest dla uczniów i pracowników szkoły – poza nauczycielami języka polskiego, a kategoria zespołowa kierowana jest do uczniów klas drugich).

3.Nagrody w konkursie:

- kategoria indywidualna:

I miejsce – 100 zł, II miejsce – 60zł, III miejsce – 40 zł

- kategoria zespołowa – dodatkowy dzień przeznaczony na wycieczkę.

4. Przebieg konkursu:

• w kategorii indywidualnej  - przewidywany jest test ze znajomości „Lalki” B. Prusa( pytania zamknięte i testowe). Nagrodę otrzymują 3 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów.
  • kategoria zespołowa przebiega dwuetapowo:

- każda z drugich klas przygotowuje prezentację multimedialną pt. „Czytać czy nie czytać „Lalki” – oto jest pytanie”

- trzy najlepsze prezentacje* zakwalifikują klasę do dalszego etapu. Zwycięskie klasy wybierają trzyosobowe reprezentacje, które wezmą udział w konkursie „na żywo” w auli szkoły – będzie to quiz ze znajomości „Lalki” B. Prusa (zespoły klasowe losują pytania i odpowiadają. Klasa, która zdobędzie największą liczbę punktów, wygrywa).

* prezentacja może liczyć od 12 – 15 slajdów, z czego tekst nie może przekraczać 40% prezentacji, a samo jej przedstawienie nie powinno przekraczać 10 min. (oceniane będą w szczególności: pomysł, sposób zaprezentowania, rzeczowość, siła przekonywania).

5. Cele konkursu:

- popularyzowanie twórczości Bolesława Prusa;

- integracja poprzez czytelnictwo

6. Skład komisji konkursowej – nauczyciele i uczniowie szkoły.

7. Terminy:

• zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmowane są w bibliotece szkolnej do 4 marca 2016 r.
  • konkurs indywidualny odbędzie się 15 marca 2016r.
  • konkurs grupowy dla klas drugich 14 marca 2016r.