Hej ogarnięci !!!

"Age Doesn't Matter", Wiek nie ma znaczenia

Cześć wszystkim!
Jesteśmy uczniami z I Liceum Ogólnokształcącego oraz ze Zespołu Szkół Zawodowych. Razem organizujemy projekt w ramach Olimpiady "Zwolnieni z Teorii".
Nosi on nazwę "Age Doesn't Matter", czyli Wiek nie ma znaczenia.
W dzisiejszych czasach zapomina się o osobach starszych. Nie pamięta się o tym, że oni też mają marzenia i potrzebują bliskości drugiej osoby.
Nasze działania polegają na integracji z osobami w podeszłym wieku. Chcemy pokazać im, że młodzież również chce i potrafi dzielić się swoim czasem z osobami starszymi. Każda taka osoba wiele przeszła i jest godna tego aby o niej pamiętać i ją szanować.
Chcemy przypomnieć, ile zrobili dla nas dziadkowie, czy pradziadkowie. Ile oni poświęcili, żebyśmy my teraz mieli dobre życie i ile czasu oni poświęcili nam, a ile my tego czasu poświęcamy im.
Tylko chwila, tylko zwykła rozmowa, tylko przytulenie, a jak wiele może dać... Czasami pomoże nawet po prostu szczery uśmiech.
Cały czas mamy dostęp do telefonu, ciągle na nich siedzimy więc przynajmniej zadzwońmy do babci czy dziadka i zapytajmy ich jak się czują, jak sobie radzą i czy nie potrzeba im czegoś. Jeżeli mamy możliwość to odwiedźmy ich, oni tego naprawdę potrzebują!
Mały gest, a może dać naprawdę wielką radość! 🙂
Nasz projekt realizowaliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu. Organizowaliśmy seniorom różnego typu zajęcia (w tym kolędowanie, zajęcia kulinarne) oraz pomagaliśmy w przygotowaniach dekoracji świątecznych. Teraz jednak w związku z zaistniałą sytuacją nie jest to możliwe. Dlatego pragniemy poświęcić ten czas wszystkim, chcąc pokazać, że warto jest dzielić się czymś dobrym z osobami starszymi.