Hej ogarnięci !!!

Olimpiady i konkursy

Muzyczno-poetyckie sukcesy uczennic Jagiełły


-Anna Prucnal  z kl.2a
zajęła I miejsce w XVII Rejonowym Przeglądzie Talentów organizowanym przez  Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

-Maria Barnaś z kl.2c w tym samym przeglądzie wyśpiewała 2 miejsce

-Dominika Jarosz z kl. 2e zdobyła 2 miejsce w XIII Powiatowym Konkursie „Cywilizacja Miłości” w kategorii „Słowo”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

 

Ekologia nie ma przed nami tajemnic !!!

W dniu 05.11.2015 r. Katarzyna Wójtowicz i Gabriela Depowska, uczennice klas II o profilu biologiczno – chemicznym  zdobyły laury w X Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej.

Kasia okazała się nie do pokonania – zajęła I miejsce, tuż za nią na II miejscu uplasowała się Gabrysia.
Obie laureatki  oprócz dyplomów otrzymały nagrody książkowe.

Gratulujemy

 

II konkurs „Powiat Dębicki – moja mała ojczyzna”

 

 

Sz.P.

Państwo Dyrektorzy
Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych
Powiatu Dębickiego

 

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy serdecznie zaprasza uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w II edycji konkursu „Powiat dębicki – moja mała ojczyzna”, organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły
w Dębicy pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego.

Celem konkursu jest poznanie i propagowanie znajomości Ziemi Dębickiej – jej geografii, historii, etnografii oraz życia politycznego.

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe zasady i tryb konkursu zostały opisane w załączonym Regulaminie.

Termin zgłoszeń upływa 15 listopada 2015r.

  

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

mgr Ryszard Pękala

Do pobrania:

regulamin konkursy

karta zgłoszeniowa do konkursu

 

Piotr Cebula laureatem konkursu "Golgota Wschodu"

W poniedziałek, 15 czerwca 2015r., w Domu Kultury "Śnieżka" odbyło się podsumowanie konkursu "Golgota Wschodu" zorganizowanego przez Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów. Laureatem tego konkursu został uczeń naszej szkoły, Piotr Cebula z klasy II "A". Jego praca, mająca formę artykułu, została napisana na podstawie udzielonego przez skarbnika Koła Sybiraków, panią Barbarę Nożyńską, wywiadu.
Obszerna relacja z podsumowania znajduje się tutaj: http://debica.tv/final-konkursu-golgota-wschodu/

Praca Piotra Cebuli znajduję się na stronie naszej szkoły w Strefie historii . Można ją pobrać  lub przeczytać natychmiast.

Historycy z "Jagiełły" najlepsi w powiecie

Nie od dziś wiadomo, że "historia magistra vitae est" ( historia jest nauczycielką życia ). W szczególny sposób przekonali się o tym nasi koledzy z klas I c i I d (uniwersyteckiej i medialnej) oraz 2 g (uniwersyteckiej), którzy w tym roku próbowali swych sił w jubileuszowej XL Olimpiadzie Historycznej. A ponieważ wiadomo, że "bez pracy nie ma kołaczy" młodzi adepci historii rozpoczęli swe przygotowania już we wrześniu, biorąc udział w Historycznym Kółku Olimpijskim, prowadzonym przez p. prof. Annę Wilczyńską. W ramach zajęć uczyli się krytyki źródeł, pisania tekstów własnych, przygotowywania prac do publikacji, itp.

Spośród siedmiorga uczestników Historycznego Kółka Olimpijskiego pięcioro zakwalifikowało się do etapu pisemnego XL Olimpiady Historycznej, który odbył się 11 stycznia 2014 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim w Rzeszowie. Byli to uczniowie: Norbert Sokołowski (2 g) - jego opiekunem naukowym była p. prof. Aneta Kwolek oraz Marysia Hamela (I c) , Natalia Bochnowska (I d), Dominik Czech (I c), Mariusz Idzik (I c) - ich opiekunem naukowym była p. prof. Anna Wilczyńska.

Prace dwojga finalistów - Marysi Hameli i Mariusza Idzika zostały wyróżnione, a ich autorzy uhonorowani podczas uroczystej gali podsumowującej XL Olimpiadę Historyczną w Rzeszowie. 

Ostatecznie, do eliminacji ustnych XL Olimpiady Historycznej zakwalifikował się Mariusz Idzik, będąc jednocześnie jedynym przedstawicielem szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego, który osiągnął tak wielki sukces.

Warte podkreślenia jest to, że najlepsi historycy z "Jagiełły" to uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy zdobyli cenne doświadczenie tak potrzebne w kolejnych olimpijskich startach, które doprowadzą ich do sukcesu:-)

 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4209841

Szukaj