Hej ogarnięci !!!

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy

 W 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi B. Zaborowska reprezentująca Kuratora Oświaty, radny Sejmiku Wojewódzkiego Czesław Łączak, starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, wicestarosta Adam Pieniążek, dyrektor Wydziału Edukacji dr Anna Wilczyńska, przewodniczący Rady Powiatowej Michał Maziarka, wiceprzewodnicząca Anna Mazur oraz dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat.

Uroczystość ta była okazją do podziękowania pedagogom za ich trud i odpowiedzialną pracę.

Nagrody i awanse zawodowe odebrało kilkudziesięciu nauczycieli ze szkół zarządzanych przez Powiat Dębicki.

W tym wyjątkowym dniu zostali wyróżnieni także nauczyciele naszej szkoły:

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymała Marta Bonarek- Socha.
Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymał Jarosław Urbański.
Nagrodę Starosty Powiatu Dębickiego otrzymali: Ewa Nowacka, M. Ciurkot, M. Trojanowska.Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: S. Borek, R. Dudziak, A. Lis, A. Mądro, A. Mytnik, A. Panek, J. Pietrzyk, B. Szarek, U. Tomasiak, L. Wolińska, A. Witkoś- Janczura, A. Zapał-Róg.

 Dzięki perfekcyjnie przygotowanej części artystycznej zaproszeni goście mogli poczuć klimat różnych czasów, kiedy to przeprowadzano reformy edukacji: XVIII wiek i powołanie Komisji Edukacji Narodowej, czasy PRL-u oraz szkoła XXI wieku. Oprawę artystyczną przygotowali nasi uzdolnieni uczniowie, prezentując talenty wokalne, aktorskie i muzyczne. Podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej debiutował także szkolny zespół muzyczny „Jagiellończycy”.

 

 

 

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4310834

Szukaj