Hej ogarnięci !!!

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej rozstrzygnięty

Dnia 18 marca odbył się  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, który od dziewięciu już lat  wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych naszej szkoły i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wykonawców jak i publiczności.

W tym roku artyści zaprezentowali pełen przegląd gatunków muzycznych: od nastrojowych ballad, poprzez folklorystyczne piosenki aż po ciężkie, heavymetalowe brzmienia. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, dlatego też jury postanowiło przyznać oprócz pierwszej nagrody po dwie nagrody ex aequo za drugie i trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia. I tak zwyciężczynią została Johanessa Pretorius, której pięknie akompaniowała na gitarze Gabriela Pietraszewska, drugie miejsce podzieliły dwa żeńskie duety: Gabriela Sarama z Kingą Biduś oraz Aleksandra Momola z Martyną Materowską, a na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Książek w duecie z Martą Kapustką oraz Oliwia Nowak w duecie z Wojciechem Kiecą. Wyróżnienia powędrowały do zespołu z klasy 3A za energetyczne wykonanie wiązanki rosyjskich przebojów oraz do zespołu Bloodhunt za mocne i mroczne wykonanie własnej kompozycji Queen of the Night.

Johanessa Pretorius i Gabriela Pietraszewska Wszyscy uczestnicy konkursu

Zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim pozostałym wykonawcom serdecznie gratulujemy, publiczności dziękujemy za doping, a nauczycielom uczącym w pracowniach w pobliżu auli dziękujemy za wyrozumiałość:)

Już dzisiaj gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w przyszłorocznym jubileuszowym konkursie.