Hej ogarnięci !!!

Pułkownik Kazimierz Kemmer ps. „KRUK” odszedł na wieczną wartę.

Zawiadamiamy, że w dniu 23 czerwca 2014 roku, w wieku 91 lat, zmarł  PODPUŁKOWNIK KAZIMIERZ KEMMER ps. „KRUK”, „HALNY” - żołnierz Armii Krajowej Obwodu Dębica, adiutant dowódcy I kompanii 5. psk AK w czasie walk na Kałużówce; założyciel i wieloletni prezes Fundacji Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.


Młodzież naszej szkoły wielokrotnie dawała dowody swojego szacunku do żołnierzy Armii Krajowej, uczestnicząc w wielu konkursach których temat był związany z historią państwa podziemnego, z jego żołnierzami ("Armia Krajowa w powiecie dębickim", "Kamienie Pamięci" , i inne). Społeczność szkolna opiekuje się dębickimi "Dębami Pamięci" W murach szkoły gościli partyzanci, opowiadający historię swojego życia tak bardzo związanego z walką zbrojną o wolną Polskę.

Jesteśmy pewni że nie zabraknie uczniów naszej szkoły, odprowadzających ppłk.Kemmera ps."Halny" na miejsce wiecznego spoczynku.