Hej ogarnięci !!!

Matura z Nowinami już po raz piąty

 


Od poniedziałku do piątku próbne arkusze maturalne 2015 będą publikowane na stronie: www.nowiny24.pl/probnamatura. Oprócz arkuszy zamieszczone zostaną  także podpowiedzi, jak zadania powinny zostać rozwiązane. Każdego dnia uczniowie znajdą na portalu Nowin  filmiki, w których autorzy testów opowiedzą o nowych wymaganiach, najczęściej popełnianych błędach, najmniej i najbardziej lubianych zadaniach.


Nauczyciele I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy już po raz piąty  uczestniczą w akcji „ Zdaj maturę z Nowinami”.  Egzaminatorzy z dębickiej  „jedynki” przygotowali  próbne matury z przedmiotów obowiązkowych oraz najpopularniejszych  i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.  Dla tegorocznych maturzystów przygotowano zestawy z języka polskiego, matematyki, biologii, chemii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz  geografii.

Do majowych egzaminów został ponad miesiąc. To właściwy czas na powtórkę i rozwiązanie arkuszy.  Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy do rozwiązania próbnych arkuszy.

Na zdjęciu autorzy testów: Monika Kuczyńska (biologia), Sylwia Szuba - Cyran (język polski), Anna Wilczyńska (historia i wiedza o społeczeństwie), Tomasz Kozioł (geografia), Krystyna Barszcz(chemia) i Jolanta Pietrzyk (matematyka).