Hej ogarnięci !!!

Trębacz odegrał sygnał "Śpij, kolego".

Od sześciu lat młodzież z naszej szkoły i z I Miejskiego Gimnazjum spotyka się w kwietniu na placu Mikołajkowów przy Dębach Pamięci aby uczcić 22 tysiące obywateli Rzeczypospolitej zamordowanych w Katyniu i innych miejscowościach byłego ZSSR. Uczczono również ofiary katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010r. w której zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z całą  95 osobową delegacją państwową udającą się do Smoleńska w rocznicę zbrodni katyńskiej.

Dęby Pamięci posadzono w Dębicy w ramach projektu "Katyń - ocalić od zapomnienia" dla  upamiętnienia osób zamordowanych w Katyniu i związanych z ziemią dębicką - poprzez miejsce urodzenia, uczęszczanie do szkoły, oraz służbę wojskową i policyjną.

 
Inicjatorem projektu był nauczyciel naszego liceum pan Stanisław Borek, a opiekę nad "Dębami Pamięci" sprawujemy my – społeczność I Liceum Ogólnokształcącego oraz Miejskiego Gimnazjum nr 1.
 
Miejsce to łączy mieszkańców ziemi dębickiej. Na uroczystości obecne były władze powiatowe, miejskie, młodzież szkolna, organizacje młodzieżowe, duchowieństwo. Złożono wieńce i zapalone znicze, odmówiono modlitwę. Trębacz odegrał sygnał "Śpij, kolego".
 
zobacz zdjęcia w  Galerii zdjęć