
| Tweet |
13 kwietnia 2016 r. uczniowie I LO w Dębicy upamiętnili osoby zamordowane w maju
i kwietniu 1940 r. przez funkcjonariuszy NKWD, które są związane z Ziemią Dębicką - poprzez miejsce urodzenia, uczęszczanie do szkoły podstawowej, gimnazjum, pracę bądź służbę w wojsku, policji. Uczczono również ofiary katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r.
w której zginął Prezydent prof. Lech Kaczyński wraz z całą 95 osobową delegacją państwową udającą się do Smoleńska w rocznicę zbrodni katyńskiej.
Wysłuchaliśmy poruszającego programu artystycznego. Złożono wieńce i zapalone znicze, odmówiono modlitwę. Trębacz odegrał sygnał "Śpij, kolego".
zobacz fotografie w Galerii zdjęć







Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025





