Hej ogarnięci !!!

Olimpiada historyczna

Piątka uczniów z naszej szkoły: Maria Hamela, Dominik Czech, Mariusz Idzik, Gabriela Wołowiec (II c) oraz Michał Puźniak ( II a) wzięła udział w XLI Olimpiadzie Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Ich zadaniem było przygotowanie pracy badawczej na wybrany przez siebie temat. Prace zostały wysłane na Uniwersytet Rzeszowski, gdzie komisja po dokonaniu oceny tekstów, zakwalifikowała do etapu okręgowego dwie nasze uczennice: Marysię i Gabrysię. Ich zadaniem było napisanie kolejnej pracy, tym razem już na Uniwersytecie Rzeszowskim,, a następnie wypowiedź ustna. Do etapu ustnego zakwalifikowała się Marysia, lecz niestety nie udało jej się uzyskać na tyle punktów, aby zdobyć kwalifikację do olimpiady centralnej.

Sam udział w olimpiadzie to wielkie wyzwanie, a każda kolejna kwalifikacja to wielki sukces. Uczestnicy olimpiady podkreślają, że do plusów należy zaliczyć nowe doświadczenia i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z młodzieżą z innych ( najlepszych) szkół w województwie. Do minusów zaliczają jednak brak jasnych kryteriów oceniania.

Nie odstrasza ich to jednak i już zapowiadają, że w następnym roku też będą walczyć o sukces olimpijski.

Gabrysia Wołowiec, II c

Aktywna tablica

Nasza szkoła realizuje projekt Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dziennik elektroniczny

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
4202133

Szukaj