Hej ogarnięci !!!

Dębica - Paryż - Bruksela

W dniach 24-29.03 odbyła się wycieczka do Paryża i Brukseli, w której uczestniczyli uczniowie I LO wraz z opiekunami: Panią Ludmiłą Stelmach Kołodziej, Panią Joanną Krok i Panem Ryszardem Kuligiem. Po długiej podróży do Francji, wycieczkowiczów powitał deszcz. Jednak to nie przeszkodziło w zwiedzaniu stolicy kraju. Zwiedzanie zaczęli od Katery Notre Dame, która wywarła ogromne wrażenie na zwiedzających.

Uczniowie podczas całego pobytu zobaczyli m.in Louvre, Wieżę Eiffla, Wersal, Łuk Triumfalny, Moulin Rouge, Panteon, Bazylikę Sacre Coeur, spacerowali Polami Elizejskimi i Placem Pigalle. Przewodnikiem wycieczki była Pani Danuta Legierska, która dokładnie przedstawiała każdy z zwiedzanych zabytków i miejsc.

Wycieczkę wzbogacały nieoczekiwane sytuacje, jak m.in. pobyt przywódcy Chin w Paryżu. W piątek rano uczestnicy wycieczki pożegnali stolicę Francji i ruszyli w drogę do tzw. stolicy Europy – Brukseli.

Zobaczyli tam gmach Parlamentu Europejskiego wraz z całą dzielnicą europejską, a także słynny z legend pomnik Manneken Pis, rynek miasta z pięknymi zabytkowymi budynkami. Wieczorem pełni wrażeń, wspomnień, nowych znajomości oraz smutku z powodu szybkiego upływu czasu uczniowie wraz z opiekunami w drogę powrotną do Dębicy.