Hej ogarnięci !!!

"Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"

       Pamiętający o ofiarach ZSRR Polacy na całym świecie zaangażowali się w akcję sadzenia dębów pod nazwą „Katyń… ocalić od zapomnienia”, do której w 2009 roku dołączyła też Dębica z inicjatywy Stanisława Borka, nauczyciela naszego liceum. Dęby posadzono na Placu Mikołajkowów, upamiętniają osoby związane z ziemią dębicką - poprzez miejsce urodzenia, uczęszczanie do szkoły, oraz słuzbę wojskową i policyjną.
         Opiekę nad "Dębami Pamięci" sprawujemy my – społeczność I Liceum Ogólnokształcącego oraz Miejskiego Gimnazjum nr 1.
Dęby rosną już na każdym kontynencie.

       Sztandar szkoły, młodzież z klas 1a,1e, 1b, członkowie "Strzelca", nauczyciele, dyrekcja w dniu  12 kwietnia 2014r. uczcili pamięć zamordowanych polskich oficerów w lesie katyńskim w czasie uroczystości na Placu Mikołajkowów.  Uroczystość ta była związana z odsłonięciem "Memoriału Smoleńskiego" upamiętniającego katastrofę samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób.

       Zginął Prezydent RP Lech Kaczyński, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

patrz fotogaleria