Tweet |
W dniu 17.01 na długiej przerwie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu biblijnego na szkolnej auli. W wydarzeniu uczestniczyli księża, pani dyrektor oraz nasza polonistka.
Pierwsze miejsce zajęła Alicja Dzięgielewska z wynikiem 98%
Drugie miejsce zajął Semko Strzałka oraz Julia Pocica z wynikiem 88%
Trzecie miejsce zajęła Amelia Warzecha z wynikiem 84%.
Klasa 2D wygrała konkurs klasowy z wynikiem 65%
6 uczniów otrzymało też cząstkową ocenę bardzo dobrą z j.polskiego są to: Amelia Tyksińska, Aleksandra Jezuit, Monika Rączy, Karolina Warżała, Julia Pocica, Alicja Dzięgielowska
Pani dyrektor pogratulowała wszystkim zaangażowania i podkreśliła, jak ważne są takie inicjatywy. Pani polonistka nie szczędziła ciepłych słów, chwaląc uczestników za ich osiągnięcia. Nagrody i dyplomy zostały wręczone w radosnej atmosferze.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
W trwającej jeszcze radości bożonarodzeniowych świąt, otoczeni klimatem kolęd i choinkowych stroików w ostatnim dniu pierwszego semestru nauczyciele i pracownicy naszego liceum przeżyli wspólne spotkanie opłatkowo - noworoczne. W świątecznej atmosferze wraz z naszą młodzieżą śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie życzenia pomyślnego i spokojnego 2025 roku.
Dnia 8 stycznia 2025r. uczniowie z klasy 2G brali udział w lekcji bibliotecznej na temat „Mam tę supermoc”- zajęcia literackie z elementami biblioterapii w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Podczas lekcji uczniowie wykonywali zadania praktyczne, dowiedzieli się jak stworzyć poetycki kolaż.
Zajęcia przedstawiły wiadomości poświęcone samoakceptacji, poznania swoich mocnych stron, budowania wiary w siebie i wzmacniania poczucia wartości.
Klasa 2G z zaangażowaniem uczestniczyła w lekcji.
W dniu 20.12.2024 r. został podsumowany szkolny konkurs na komiks pt. „Pewnego dnia w szkole…”
Poprzez tą rozrywkową formę wypowiedzi - jaką jest komiks - uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich myśli i emocji oraz pokazania plastycznych uzdolnień.
Uczestnicy do opowiedzenia relacji rówieśniczych wykorzystali umiejętności graficzne z użyciem dialogów i narracji. Prace cechują różne techniki wykonania, dbałość o estetykę oraz operowanie kolorami, tonami i cieniowaniem.
Komiksy uczniów zostały ocenione pod względem fabularnym i artystycznym.
Zwycięską pracę wykonała Anna Bokota (kl.3H) treść w załączeniu
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Paszko (kl.1A), Łucja Demuynck (kl.1B), Barbara Skóra (kl.3D), Izabela Oskarbska (kl.2G), Aleksandra Jezuit (kl.2G) i Jakub Dobkowski (kl.2G).
W/w uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez:
- Komitet Rodzicielski; karty podarunkowe EMPiK,
- Pana Janusza Wiktora; „słodkie vouchery”.
Serdeczne gratulacje dla w/w UCZNIÓW i podziękowania dla SPONSORÓW!!!
Konkurs był okazją do wspólnego dzielenia się talentami i pasjami.
Wydarzenie pokazało duży potencjał uczniów, który z pewnością będzie inspiracją do kolejnych „komiksowych działań” w przyszłości.
20 grudnia 2024 r. w naszym liceum miała miejsce piękna uroczystość związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie i nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu niezastąpionego chóru szkolnego.
Życzenia wszystkim nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz uczniom złożyła Pani dyrektor Ludmiła Stelmach - Kołodziej.
Księża katecheci odczytali fragment z ewangelii o narodzinach Jezusa i na ręce przewodniczących klas rozdali opłatki świąteczne które zaniesiono do klas gdzie odbywały się spotkania opłatkowe.
SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT
W Syrii wciąż toczy się wojna. Kraj ten nawiedzają również katastrofy naturalne, takie jak trzęsienia ziemi. Ludzie żyją tam w biedzie i ciągłym strachu. Nie chcemy być na to obojętni. Chcemy pomagać. Pod patronatem programu ,,Szkoła szkole" zorganizowaliśmy Kiermasz Bożonarodzeniowy, z którego dochód był przeznaczony na wsparcie edukacji dzieci w miejscowości Aleppo. Sprzedawaliśmy słodkości, ozdoby, w głównej mierze przygotowane przez wspaniałych, niezwykle utalentowanych nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców.
Koordynatorem akcji była pani dr Małgorzata Gawle - Wiernasz. W pomoc zaangażowały się również pani Ewelina Kumięga, pani Kinga Wywrot, pani Agnieszka Moździoch, pani Anna Lis, pani Agnieszka Zapał - Róg oraz wolontariusze. Udało nam się zebrać 796 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas, choćby najmniejszą wpłatą. Pamiętajmy dobro jest cudowne, zawsze się pomnaża, gdy je dzielimy.
Byliśmy w miejscu położonym w centrum rozpędzonego miasta, u styku głównych arterii, obok Urzędu Marszałkowskiego i Miejskiego, w otoczeniu licznych sklepów, szkół i galerii, niedalekiej odległości od rynku, dworca autobusowego i kolejowego.
Panuje tam półmrok i cisza, która harmonizuje z architekturą tego miejsca, które pozornie nie pasuje do tak różnorodnej aglomeracji, jaką jest Rzeszów. Miejscem naszej wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej parafia pw. Wniebowzięcia NMP i klasztor oo.Bernardynów.
Ojciec Emil – franciszkanin jako nasz przewodnik zapoznał z historią tego kościoła i klasztoru.
Wiemy, co to jest alabaster i jak go wykorzystano w wystroju świątyni i jaki jest związek rodu Ligęzów, fundatorów kościoła rzeszowskiego, z Sanktuarium Narodzenia NMP w Zawadzie koło Dębicy. Słuchaliśmy Ojca siedząc, w prezbiterium w zabytkowych rodowych stallach z 1900 roku.
Podziwialiśmy najważniejszy i najcenniejszy zabytek rzeszowskiej bazyliki figurę Madonny z Dzieciątkiem otoczoną od lat żywym kultem. Jest to późnogotycka rzeźba z lipowego drewna powstała w kręgu krakowskiej szkoły Wita Stwosza, a pochodzi z przełomu XV/XVI w.
Wiemy dlaczego kościół ten został nazwany słuchalnicą Rzeszowa, a sam Rzeszów Wenecją Wschodu.
W kościele w okresie świątecznym będzie można podziwiać ruchomą szopkę, która jest atrakcją nie tylko dla dzieci.
12 grudnia uczniowie klasy 3A uczestniczyli w warsztatach plastycznych "PICASSO NA TALERZU" zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Zajęcia miały dwie części - teoretyczną i praktyczną.
Najpierw pani prowadząca warsztaty zaprezentowała sylwetkę twórczą Pabla Picassa oraz ciekawostki z jego życia, wśród których jest praca w pracowni ceramicznej, gdzie malował talerze w oryginalne wzory.
Dlatego w drugiej części zajęć uczniowie próbowali swoich sił w tworzeniu własnych talerzy i figurek.
Wszyscy wykonali unikalne prace malując ceramikę, wykazując się przy tym własną kreatywnością. Zajęcia były doskonałą okazją do pobudzenia wyobraźni oraz rozwoju umiejętności manualnych.
W dniu 16. grudnia chłopcy z naszej Szkoły wzięli udział w Powiatowych rozgrywkach w piłce siatkowej. Po wyczerpujących i trudnych meczach nasza reprezentacja wywalczyła 4 miejsce. Chłopaki grali w składzie: Sztorc Filip 2B, Tuchowski Kacper 2D, Turek Maksymilian 2D, Ciurkot Maciej 2F, Pragłowski Krzysztof 2F, Jakson Wojciech 3A, Persak Karol 3A, Zyguła Mikołaj 3E, Pierzchała Marcin 4A, Strózik Jan 4A.