

| Tweet |
W dniu 24 kwietnia odbyło się zakończenie klas 4. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, maturzystów pożegnały klasy 3. Wybitymi uczniowe zostali nagrodzeni, a wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę.
Konkurs został objęty patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UJ oraz Dyrektora naszej szkoły. Przebiegał w dwóch kategoriach: I – dla uczniów klas czwartych, w których realizowano podstawę z matematyki wyłącznie na poziomie podstawowym; II – dla poziomu rozszerzonego. O kolejności miejsc zdecydowała suma punktów uzyskanych podczas wszystkich matur próbnych z matematyki pisanych w roku szkolnym 2025/2026. Dla kategorii II oznaczało to sumę punktów otrzymanych na obu poziomach.
W kategorii I pierwsze miejsce zajęła Natalia Warzecha z klasy 4h, zaś w kategorii II najlepszy wynik uzyskała Julia Plezia z klasy 4a.
Laureatkom gratulujemy, a wszystkim abiturientom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Julia Pocica z klasy 3d, zajęła I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie „DACHL – Märchen”.
Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie oraz Polsko–Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie.
Warto podkreślić, że to nie pierwszy sukces Julii w tym konkursie – dwa lata temu również zdobyła I miejsce, co świadczy o jej wyjątkowych umiejętnościach i systematycznej pracy.
Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennica klasy 4d I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy, Klaudia Mucha, to przykład niezwykłej pasji, determinacji i ciężkiej pracy. Jej zaangażowanie w rozwijanie talentu oraz konsekwencja w dążeniu do celu przynoszą imponujące rezultaty, z których cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna.
Miniony sezon 2025/2026 w obfitował w liczne sukcesy sportowe. Klaudia wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, udowadniając swoją wysoką formę i nieustanny rozwój. Do najważniejszych osiągnięć należą:
Junior młodszy B18
XIX Zawody Mikołajkowe 2025 Grudzień 2025 miejsce 1
Biellmann Cup Krynicy-Zdrój 2025 grudzień miejsce1
Opolska Łyżwa 2026 miejsce 1
XXII MiniEuropa 2026
Warsaw, Poland
19-22.02.2026 miejsce 2
Puchar AS Lublin 2026 miejsce 1
Sukcesy Klaudii są dowodem na to, że połączenie talentu, systematycznej pracy i pasji prowadzi do wielkich osiągnięć. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek jej sportowej drogi i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych zwycięstw!
Z dumą informujemy o sukcesach Blanki Rżany, uczennicy klasy 4d, która z ogromnym zaangażowaniem rozwija swoją sportową pasję i osiąga coraz wyższe wyniki. Blanka znakomicie zaprezentowała się podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu, gdzie dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce oraz raz stanęła na trzecim stopniu podium. Równie dobrze wypadła w Letnich Mistrzostwach Okręgu, zdobywając cztery trzecie miejsca.
W Memoriale Jerzego Szczerbatego wywalczyła drugie i trzecie miejsce, a także awansowała do finału, potwierdzając swoją wysoką formę. Kolejne sukcesy odniosła w Zawodach o Puchar Prezydenta Mielca, gdzie zdobyła drugie i trzecie miejsce. Blanka z powodzeniem rywalizuje również na poziomie ogólnopolskim – podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Poznaniu zakwalifikowała się do dwóch finałów, co jest dużym osiągnięciem i zapowiedzią dalszych sukcesów.
Serdecznie gratulujemy Blance i życzymy jej kolejnych wspaniałych wyników oraz nieustającej radości z uprawiania sportu!
Grupa 6 ambitnych młodych osób udowadnia, że tak! Ich misją jest walka z brakiem motywacji i pokazanie, że nauka oraz rozwój osobisty mogą być ekscytującą przygodą, a nie przykrym obowiązkiem.
Zamiast nudnej teorii, projekt stawia na konkretne działania. W mediach społecznościowych możecie śledzić ich autorskie serie: Inspiracja Tygodnia, Hobby z sensem, Brain Gain.
Projekt to nie tylko internet – za twórcami m.in. warsztaty stacjonarne w dębickich szkołach (ZS nr 2, I LO oraz SP 12), podczas których uczniowie uczyli się, jak radzić sobie z brakiem chęci do działania i jak skutecznie łączyć inspirację z codziennymi obowiązkami.
Zespół ZAINSPIROWANYCH wierzy w moc pozytywnej energii i chce pomagać rówieśnikom odkrywać ich własny potencjał.
Akcja sadzenia lasu w powiecie dębickim w 2026 roku na terenie leśnictwa Chotowa.
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2c I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy wzięli udział w "Akcji sadzenia lasu w powiecie dębickim w 2026 roku na terenie leśnictwa Chotowa".
Opiekę sprawowali: Grzegorz Mytkoś oraz Tomasz Czajowski
W dniu 20 kwietnia w Żyrakowie odbył się kolejny salon ósmoklasistów . Naszą szkołę promowały uczennice: Oliwia Bogdan, Magdalena Krajewska i Maja Kalita . Opiekę sprawowały Anna Lach i Justyna Lach.
W piątek 17 kwietnia 2026 r. w Pustkowie Osiedlu w Zespole Szkół Zawodowych ruszył pierwszy z wielu etapów maraton ósmoklasistów. Jak co roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko I LO pomimo licznej konkurencji. O naszej szkole i kierunkach kształcenia opowiadali i zachęcali uczniowie: Martyna Kluk 3C, Oliwia Golonka 3F, Franciszek Kamaj 3F, opiekunami grupy byli: Paulina Bieniasz i Grzegorz Mytkoś.
Serdecznie dziękujemy pani Joannie Dardzińskiej oraz panu Krzysztofowi Dolacie za przekazanie do biblioteki szkolnej książki ich autorstwa pt. „Wszyscy proletariusze, bądźcie piękni! Pomarańczowa Alternatywa w dokumentach aparatu represji PRL (1987 – 1989)”.
Publikacja wydana przez Instytut Pamięci Narodowej, przybliża działalność Pomarańczowej Alternatywy – ruchu, który w czasach PRL sprzeciwiał się władzy poprzez humor, absurd i happeningi, pokazując, jak zwykli ludzie mogli przeciwstawić się systemowi bez użycia przemocy.
Książka oparta na dokumentach Służby Bezpieczeństwa oraz relacjach uczestników wydarzeń.
To niezwykła opowieść o kreatywnym, pokojowym buncie młodych ludzi, który w wielu aspektach przypomina współczesne formy komunikacji i protestu.
30 marca 2026 r. na Politechnice Świętokrzyskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego.
I miejsce w kategorii DELTA i indeks na wszystkie kierunki studiów zdobyła Karolina Warżała (4c), wyróżnienie otrzymały Oliwia Przebięda (4b) oraz Paulina Mikrut (4f), zaś tytuł finalisty Dominik Dykas (4b).
W kategorii GAMMA III miejsce zajęła Julia Plezia (4a), wyróżniony został Jakub Tomaka (4a), finaliści to Kamila Madura (4a), Hanna Pieniążek (4a) i Antoni Węgrzyn (4a).
Wszyscy finaliści (w tym laureaci i wyróżnieni) otrzymali propozycję stypendialną, która zostanie zrealizowana w przypadku podjęcia studiów na I roku studiów stacjonarnych I stopnia na Politechnice Świętokrzyskiej w roku akademickim 2026/2027 .
Laureatkom, wyróżnionym oraz finalistom gratulujemy i życzymy wysokich wyników na egzaminie maturalnym!
31 marca uczniowie z klasy 1e odwiedzili Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Olimp Labs w Pustyni. To było dla nas okazja aby móc zobaczyć jak działa od środka tak duża firma o zasięgu globalnym!
![]() |
Wizyta w Ośrodku była praktyczną lekcją z biznesu ale i z tematyki biologiczno-chemicznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w profesjonalnym laboratorium oraz jak przebiega proces badania jakości produktów, które opuszczają firmę i są przekierowane na rynek. Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi Olimp Labs na udzielenie zgody na przeprowadzenie takich zajęć oraz wszystkim Pracownikom, których mieliśmy okazję spotkać.
Dziękujemy za całą przekazaną wiedzę i możliwość obejrzenia m.in. komór klimatycznych czy sztucznego przewodu pokarmowego! Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę na profilu biol-chem uświadomią sobie możliwości rozwoju i być może w przyszłości podjęcia pracy w tak zaawansowanej technologicznie jednostce!